• Raport tygodniowy - 16 sierpnia 2016

  Nowe dźwięki, naprawa oświetlenia, zmiany w ekonomii lootu

  Czytaj Dalej »
 • Raport tygodniowy - 2 sierpnia 2016

  Kolejki do serwerów, nowe dźwięki oraz aktualizacje do dynamicznego lootu

  Czytaj Dalej »
 • Plaże Czarnorusi, sobota 16:00

  Zapraszamy!

  Czytaj Dalej »

SERWER #1 - ZAMKNIĘTY

Survivor Adios
Aktualności
09.05.2014
- Widget

Siatka nawigacyjna-rewolucja w zombiakach

Rocket w jednym z komentarzy poinformował, że widział ukończony przez studio w Bratysławie system kolizji. Chodzi konkretnie o generowanie siatki nawigacyjnej przy wykorzystaniu techniki raycastu1, która zasięgiem obejmuje całą mapę. Dotyczy to wszystkich obiektów, zarówno budynków jak i drzew, płotów. W tej chwili trwają jeszcze prace nad implementacją zombiaków w taki sposób aby cały czas znajdowały się w obrębie tej siatki.

Jaki będzie efekt wprowadzenia takiego systemu? Zombiaki przestaną przechodzić przez ściany oraz wszystkie inne obiekty w grze. Wpłynie to oczywiście negatywnie na ich wydajność, chociaż podejrzewam, że wszyscy i tak będziemy zadowoleni z tego rozwiązania. Pamiętajmy również, że w przyszłości przyjdą kolejne optymalizacje, więc problemem wydajności nie powinniśmy się przejmować.

1raycast - technika obliczenia linii prostej z lokacji gracza w kierunku w który patrzy i sprawdzenie czy z czymś koliduje (przecina)

Pamiętaj, że ta informacja jako pierwsza pojawiła się na czerno.pl jeśli zauważyłeś/aś, że ktoś ją skopiował na swój portal, prosimy poinformuj jego użytkowników o tym fakcie (i oczywiście nas).

Kliknij tutaj aby skomentować na forum