• Raport tygodniowy - 16 sierpnia 2016

  Nowe dźwięki, naprawa oświetlenia, zmiany w ekonomii lootu

  Czytaj Dalej »
 • Raport tygodniowy - 2 sierpnia 2016

  Kolejki do serwerów, nowe dźwięki oraz aktualizacje do dynamicznego lootu

  Czytaj Dalej »
 • Plaże Czarnorusi, sobota 16:00

  Zapraszamy!

  Czytaj Dalej »

SERWER #1 - ZAMKNIĘTY

Survivor Adios

CRAFTING

Craftingiem w DayZ nazywamy wszystkie akcje, w wyniku których zamieniamy jeden/wiele przedmiotów w inne przedmioty lub nadajemy im cechy specjalne.

Akcje, o których mowa, wykonujemy przeciągając jeden przedmiot na drugi lub klikając prawym guzikiem na przedmiocie, a następnie wybierając opcję z menu rozwijalnego.

PODSTAWOWE AKCJE

Gromadzenie amunicji w stosy

Ma to na celu zmniejszenie ilości zajmowanego miejsca przez amunicję. Wielkość stosu zależy od rodzaju amunicji.

 • 0.45 ACP - 40 szt.
 • 0.357 - 30 szt.
 • 5.56mm - 30 szt.
 • 7.62x51mm - 20 szt.
 • 7.62x39mm - 20 szt.
 • 12ga Buckshot - 15 szt.

Gromadzenie amunicji w stosy

Rozpakowywanie paczek amunicji

Czasami znajdujemy amunicję w pudełkach. Trzeba ją rozpakować zanim zaczniemy jej używać. Akcja dostępna jest pod opcją "Empty"

 

Rozpakowywanie paczek amunicji 

Rozpakowywanie paczek amunicji

 

Rozładowywanie i ładowanie magazynków

Rozładowujemy magazynek klikając na niego prawym guzikiem myszy i wybierając opcję Empty. Możemy również doładować magazynek do pełnego przeciągając na niego stos amunicji.

UWAGA: Magazynek nie może być w broni aby wykonywać na nim akcje.

Rozładowanie:
Rozładowanie magazynku

Ładowanie:
Ładowanie magazynku

Ładowanie pocisku do komory

Dotyczy to karabinu M4A1 i pistoletu FNX45. Jeżeli posiadamy broń oraz amunicję, ale nie znaleźliśmy jeszcze magazynków, możemy załadować 1 pocisk do komory nabojowej. Przeciągamy stos amunicji na broń i wybieramy opcję "Chamber...".

Ładowanie pocisku do komory

 

Darcie ubrań

Darcie ubrań

Koszulki, bandany i niektóre kurtki mogą być darte na szmaty, które pełnią rolę prowizorycznego bandaża lub są częścią do craftingu szyn (leczą urazy kończyn). Ilość otrzymanych szmat zależy od wielkości dartego przedmiotu.

 

 

  

Używanie bateryjki 9V

Używanie bateryjki 9V

Używana do zasilania latarki (Flashlight), latarki na broń (Weapon flashlight), latarki czołowej (Headtorch), defibrylatora (Defibrillator) oraz walkie-talkie. W przyszłości będzie używana do celowników M68 i RDS (na chwilę obecną funkcja ta nie jest zakodowana i celowniki świecą cały czas). Baterię możemy polizać (opcja Lick) aby sprawdzić jej stan naładowania.

 

 

Otwieranie puszkowanego jedzenia

Puszki z jedzeniem, które nie posiadają zawleczki do jej otwarcia muszą być otwarte za pomocą narzędzi. Najlepszym do tego narzędziem jest otwieracz do puszek (Can Opener), gdyż otwieranie np. nożem kuchennym, śrubokrętem, kluczem czy siekierą powoduje wylanie części zawartości (im większe narzędzie tym większa strata).

Otwieranie puszkowanego jedzenia

Otwieranie puszkowanego jedzenia

RECEPTURY

 

Co używamyWynikOpis
Black SpraycanMosin 9130Painted Mosin 9130Malowanie karabinu na czarno. Istnieje wariant zielony. Możliwość malowania w łatki czarno-zielone. Aby tego dokonać, trzeba nałożyć drugą farbę na pierwszą zamiast przemalowywać broń.

Green Spraycan
Painted Mosin 9130

Painted Mosin 9130Malowanie karabinu w łatki czarno-zielone. Podczas malowania drugą farbą trzeba wybrać opcję dodania koloru a nie przemalowania.
Blood BagIV Start KitBlood Bag IVZakładanie zestawu dożylnego na worek z krwią. Dzięki niemu możemy przetoczyć krew, jeżeli worek był wcześniej nią napełniony. Zestaw możemy założyć tylko na worek pełen krwi.
Saline BagIV Start KitSaline Bag IVZakładanie zestawu dożylnego na worek z kroplówką. Dzięki niemu możemy zrobić kroplówkę.
Map of E ChernarusMap of W ChernarusMap of ChernarusSkładanie fragmentów mapy. Możemy złożyć jedynie części, które nie nachodzą na siebie czyli N i S, E i W, SE i SW itd.
Ihz43 ShotgunHacksawSawed-off Ihz43 ShotgunTworzenie obrzyna. Obcinanie lufy strzelby Izh43 w wyniku czego otrzymujemy Izh43-obrzyn.
Large Gas CanisterPortable Gun StovePortable Gas StoveTworzenie przenośnej kuchenki gazowej. Podstawowe urządzenie potrzebne do procesu gotowania.
Large Gas CanisterGas LampPortable Gas LampTworzenie lampy gazowej. Przenośnie źródło światła o dużym natężeniu.
Portable Gas StoveCooking PotGas CookingZestaw do gotowania. Garnek lub patelnię możemy postawić na gazie, kiedy palnik jest postawiony na ziemi i uruchomiony.
RopeBurlap SackImprovized Courie rBagTworzenie worka na przedmioty. Prowizoryczny pojemnik pełniący rolę plecaka(zajmuje slot plecaka w wyposażeniu).
Improvized Courier BagWooden StickImprovized BackpackTworzenie prowizorycznego plecaka. Prowizoryczny pojemnik, ulepszony, posiada większą pojemność niż worek na przedmioty.
RagsWooden StickSplintTworzenie szyny. Służy do leczenia rannej kończyny (złamania).
Green PenPaperPaperTworzenie notatki. Kartkę możemy zapisać notatkami, które będą później możliwe do odczytania.